Crvena Zvezda nije napravila čudo, Barcelona se mučila u Turskoj

A. Ka.

Večeras su na rasporedu revanš utakmice osmine finala UEFA Evropske lige.

Crvena zvezda, iako je protiv Glasgow Rangersa povela već u 10. minuti golom Ivanića, nije uspjela napraviti čudo i anulirati visoki poraz iz prvog meča u Škotskoj (3:0).

Škoti su u drugom poluvremenu izjednačili golom Kenta (56. minuta). U sudijskoj nadokandi tim iz Beograda je ipak stigao do pirove pobjede. Strijelac s jedanaest metara bio je El Farodu Ben.

Pogledajte privođenje trojice muškaraca u Sarajevu zbog sumnje da su povezani sa nestankom Danke (2)

Uzbudljivo je bilo i u Istanbulu gdje je Galatasaray dočekao Barcelonu nakon remija u Španiji (0:0).

Domaći su poveli u 28. minuti. Strijelac je bio Marcao. Senzaciju su spriječili Pedri (37. minuta) i Aubameyang (50. minuta).

Inače, na stadionu "Rajko Mitić" u Beogradu bile su jake snage sigurnosti koje su obezbjeđivali navijače na tribini.

Podsjetimo, navijači Crvene zvezde napali su pristalice Rangersa u noći između srijede i četvrtka ispred hotela Metropol u centru Beograda.

Oko 30-ak "delija" došlo je ispred ulaza u hotel u Bulevaru Kralja Aleksandra, gdje je veliki broj navijača škotskog kluba smješten uoči revanš utakmice osmine finala Europa lige. Poletjelo je i nekoliko baklji, a samo je brza reakcija policije spriječila potencijalni haos.