Copa America: Brazil ostao bez prvog mjesta u grupi, ali i najveće zvijezde

0

U susretu posljednjeg, 3. kola D grupe Copa Americe, koja se igra u SAD, fudbalska reprezentacija Kolumbije je remizirala s Brazilom 1:1 osvojivši prvo mjesto u grupi.

Brazil je poveo u 12. minuti golom Raphinhe, no u posljednjim trenucima prvog dijela izjednačio je Daniel Munoz.

U nastavku susreta Kolumbija je odbranila remi kojim je produžila niz bez poraza na čak 26 utakmica.

Oglasio se Ustavni sud BiH: "Napad na jednog našeg člana je napad na cijelu instituciju"

Što je još važnije osvojila je prvo mjesto u grupi, pa će u četvrtfinalu igrati protiv Paname, dok Brazil čeka razigrani Urugvaj.

"Selecao" će protiv Urugvaja igrati i bez svog ponajboljeg igrača Viniciusa koji je zaradio drugi žuti karton.

U drugom susretu skupine Kostarika je porazila Paragvaj s 2:1, no obje ekipe su ispale.

Kostarika je povela već u 3. minuti golom Francisca Calve, a samo četiri minute kasnije Josimar Alcocer je zabio i drugi gol. Paragvaj je u 55. minuti golom Ramona Sose smanjio na 2:1.

Paragvaj je prvi put nakon 1925. izgubio sve tri utakmice u grupi.

Četvrtfinale Copa Americe počinje 4. jula utakmicom između Argentine i Ekvadora u Houstonu, dan kasnije u Arlingtonu će igrati Kanada i Venezuela, dok se 6. jula sastaju Brazil i Urugvaj u Las Vegasu, te Kolumbija i Panama u Glendaleu.