Chipciu ugasio snove Banjalučana: Borac nakon produžetaka eliminisan iz Lige prvaka

0

Borac je uspio nadoknaditi dva gola zaostatka iz prve utakmice protiv Cluja u prvom pretkolu Lige prvaka. Banjalučani su napravili iznenađenja i nakon 90 minuta imali su prednost od 2:0, ali su Rumuni u produžecima uspjeli doći do pogotka i završeno je 2:1, tako da se bh. premijerligaš oprostio od Evrope.

Moraitis je bio malo sebičan u četvrtoj minuti. Mogao je uposliti Ćorića, ali odlučio se na šut i bilo je to loše. Banjalučani su igrali dobro na početku utakmice, a u 12. minuti Ćorić je iskosa sa desne strane pogodio vanjski dio mreže.

Omrani je zatresao mrežu na drugoj strani, ali dosuđen je ofsajd. Nedugo nakon toga Ćorić je zakasnio na loptu. Velika prilika za Cluj viđena je u 17. minuti, ali Costache nije uspio postići pogodak.

Još jednu veliku šansu za Rumune imao je Paun kada je šutirao pored gola u 22. minuti. Dobar udarac Vojinovića u 24. minuti otišao je malo pored gola. Dugo nije bilo uzbuđenja, a onda je u 41. minuti prvi udarac u okvir gola uputio Paun, ali odbranio je mladi golman Borca i do odmora je ostalo 0:0.

Odmah je Paun zaprijetio u prvoj minuti nastavka. Mladi golman Ćetković je sjajno odbranio udarac Omranija u 56. minuti. U nastavku Cluj je zatresao mrežu, ali dosuđen je ofsajd. Nedugo nakon toga na drugoj strani pokušaj Vranješa otišao je pored gola.

Potom su Banjalučani ekspresno nadoknadili zaostatak iz prve utakmice. Vranješ je u 60. minuti sjajno pogodio glavom sa desetak metara za 1:0. Samo četiri minute poslije Cestor je intervenisao ispred Moraitisa i poslao loptu u svoju mrežu za 2:0, piše SC Sport.

Veliku šansa Cluj je imao u 87. minuti, ali Bouhenna je veoma loše šutirao. U nastavku izabranici Marka Maksimovića su napadali i pokušavali su doći do novog gola, čime bi sve riješili, no nisu uspjeli i susret je otišao u produžetke.

Na početku prvog produžetka odmah velika šansa za goste. Debeljuh je poslao loptu pored gola. Četiri minute poslije Deac je sjajno šutirao, ali Ćetković je još jednom fantastično intervenisao i spasio Borac. Cluj je bio bolji u prvom produžetku, no rezultat se nije mijenjao.

Borac je imao sreće u 112. minuti. Camora je pogodio stativu. Chipciu je u 118. minuti postigao sjaaj pogodak i tako ugasio snove Banjalučana. Bh. premijerligaš je do kraja pokušao doći do novog gola. Imao je nekoliko šansi, međutim rezultat se nije mijenjao.

Borac – Cluj 2:1

Stadion: Gradski stadion u Banjoj Luci. Sudija: Schnyder U. (Švicarska). Žuti kartoni: Ćosić, Dujaković, Molls, Ćorić (Borac), Bouhenna, Omrani, Chipciu, Rodriguez (Cluj).

BORAC: Ćetković, S. Dujaković (od 60′ Vušurović), Milojević (od 74′ Subić), Jovanović (od 88′ Molls), Ćosić, Vojnović, Begić (od 104. Meleg), Ćorić, Vranješ, Zakarić, Moraitis (od 99′ Živković).

CLUJ: Arlauskis, Camorra, Bouhenna, Cestor, Costache (od 67′ Chipciu), Sigurjonsson, Rodriguez, Deac, Manea, Paun (od 80′ Ptrila), Omrani (od 80′ Debeljuh).