Chelsea lako sa Lilleom, Vlahović oborio rekord star 27 godina u remiju Juvea

0
S.G.

U Ligi prvaka večeras su odigrane još dvije utakmice osmine finala najeltinijeg takmičenja u Evropi.

London je bio poprište duela Chelseaja i  Lillea, a Plavci su rutinski došli do pobjede rezultatom 2:0.

Igrala se osma minuta kada je Haverz pogodio nakon kornera kojeg je izveo Ziyech i tako kasnio lošu reakciju francuske odbrane.

Sve Dodikove prazne najave o otcjepljenju: 'Iduće godine u ovo doba, bit ćemo nezavisni'

Lille se poslije primljenog gola nije predavao i krenuo je naprijed. Gosti su stvorili nekoliko izgledin prilika, ali je golman Mendy bio na visini zadatka.

Sredinom drugog dijela Pulisic je zapečetio sudbinu francuskog prvaka kada je pogodio nakon lijepog pasa Kantea.

Chelsea će tako sa solidnom zalihom putovati na revanš u Francusku, koji je na rasporedu 16. marta.

U drugoj utakmici je bilo dosta neizvjesnije. Duel Villarreala i Juventusa počeo je hladnim tušem za domaće budući da je Vlahović gol Žute podmornice zatresao već u 31. sekundi!

Srbijanski napadač je primio dalekometni pas Danila i iz okreta pogodio na zaista maestralan način! On je tako oborio rekord star 27 godina kojeg je oborio kao igrač koji je na debiju najbrže postigao gol.

Majstoriju Srbijanca poništili su njegovi saigrači iz odbrane koji su poput amatera "zaspali" u 66. minuti kada je Parejo prelako pogodio za konačnih 1:1.

Revanš ovog meča također je na rasporedu 16. narednog mjeseca i nema sumnje da nas i u tom duelu očekuju nova uzbuđenja.