Česi ponizili Škote i postigli gol sa centra igrališta koji se ne viđa svaki dan

1

Nogometna reprezentacija Češke u Glasgowu u okviru susreta Grupe D na Europskom prvenstvu sa 2:0 nadigrala je Škotsku i tako napravila manje iznenađenje.

Prije meča veće šanse za pobjedu imali su Škoti, koji su susret igrali pred svojim navijačima na Hampden Parku, ali su Česi pokazali jedinstvo i došli do tri velika boda.

U ovoj grupi, pored Češke i Škotske, igraju još Engleska i Hrvatska.

Škoti su u prvom dijelu bili bolji tim. Imal isu nekoliko lijepih prilika pri rezultatu od 0:0.

Prvo je McGinn pokušao u šestoj minuti postići gol, ali lopta nakon njegovog udarca nije završila u golu.

U 31. minuti pokušao je Robertson, ali i tada nije bilo gola.

Česi su prvo veće uzbuđenje pretvorili u gol.

Patrik Schick je u 42. minuti pucao glavom i pogodio za prednost Češke od 1:0.

Gol Schicka možete pogledati na OVOM linku, jer portali zbog autorskih prava ne smiju prikazivati golove.

Čim je krenulo drugo poluvrijeme, Schick je postigao sjajan gol - najljepši u dosadašnjem dijelu Eura.

Bivši saigrač Edina Džeke u Romi (sada nosi dres Bayera Leverkusen, op.a.) postigao je gol sa centra igrališta, koji također zbog autorskih prava možete pogledati na linku OVDJE.

Nakon toga Škoti su pokušavali doći do barem jednog gola, ali nisu imali sreće.

Sada se otvara Hrvatskoj da sa dvije pobjede ili osvoji barem četiri boda i tako zauzme drugo mjesto i bez problema izbori nastavak takmičenja na Euru.