Čak devet golova na utakmici u Manchesteru, 'petarda' Arsenala u Norwichu

0
S.G.

U Engleskoj je odigrano tradicionalno kolo u Premier ligi dan nakon Božića, takozvani Boxing day.

U terminu od 16 sati odigrane su četiri utakmice 19. kola na kojima je postignuto čak 22 gola ili 5,5 pogodaka po meču.

Najviše ih je viđeno na utakmici u Manchesteru gdje je domaći City sa 6:3 savladao Leicester.

Detalji nove policijske akcije u Sarajevu: Objavljeni inicijali šest uhapšenih osoba

Nakon prvih 25 minuta rezultat na semaforu glasio je 4:0 za domaće što je slutilo na pravu katastrofu gostiju. Međutim, nije bilo tako.

Lisice su se vrlo brzo u nastavku vratile u život sa tri gola, da bi Laporte i Sterling sa nova dva pogotka stavili tačku na i.

Arsenal je također bio uvjerljiv. Topnici su sa velikih 5:0 slavili kod davno otpisanog Norwicha, čime su nastavili svoju pobjedničku seriju.

Tottenham je sa sigurnih 3:0 slavio nad Crystal Palaceom, dok je Southampton u uzbudljivom meču bio bolji od West Hama sa 3:2 u gostima.