Bundesliga: Četiri najbliža pratioca Bayerna u 28. kolu ostala bez pobjede

Twitter / RB Leipzig - Hertha 2:2

Utakmicama odigranim u srijedu navečer kompletirano je 28. kolo Bundeslige. Najzanimljiviji duel odigrali su RB Leipzig i zahuktala Hertha u čijim redovima je 78 minuta odigrao najbolji bh. strijelac u historiji Bundeslige – Vedad Ibišević.

Nakon pobjeda u gradskom derbiju protiv Uniona i u gostima protiv Hoffenheima, "Stara berlinska dama" iznenadila je i favoriziranog učesnika Lige prvaka osvojivši bod u Leipzigu. Meč je okončan remije 2:2 nakon što su gosti vodili golom Grujića, domaćin preokrenuo preko Klostermanna i Schicka, da bi osam minuta prije kraja Piatek s bijele tačke postavio konačan rezultat.

Hoffenheim je slavio protiv Kölna (3:1) a bh. reprezentativac Ermin Bičakčić je trijumf svog kluba ispratio s klupe, dok je u komšijskom derbiju Fortuna Düsseldorf nanijela treći uzastopni poraz Schalkeu.

Rezultati: RB Leipzig – Hertha 2:2, Hoffenheim – Köln 3:1, Fortuna – Schalke 2:1, Augsburg – Paderborn 0:0, Union – Mainz 1:1, Bayer Leverkusen – Wolfsburg 1:4, Werder – Borussia Mönchengladbach 0:0, Eintracht – Freiburg 3:3, Borussia Dortmund – Bayern 0:1.