Borac nadigrao Posušje tek u drugom poluvremenu: Paklenih 45 minuta

0

Borac je u susretu 15. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine savladao Posušje uvjerljivim rezultatom 3:0.

U prvih pola sata nismo vidjeli gotovo nikakva uzbuđenja na Gradskom stadionu.

Na prvu priliku čekali smo u 30 -oj minuti kada ubačaj Zakarića sa pet metara u mrežu ne šalje prvi strijelac ekipe Stojan Vranješ.

Saobraćajna nesreća na Stupu: Prevrnuo se automobil, policija i Hitna pomoć na terenu

Do kraja poluvremena bilo je nekih pokušaja, ali golman Baćak je sačuvao svoju mrežu i na odmor se otišlo bez pogodaka (0:0).

Domaćini u drugo poluvrijeme ulaze ofanzivno, gdje su stvorili nekoliko opasnih situacija, ali golman gostiju je branio sve pokušaje.

Borac dolazi do vodstva u 67. minuti, nakon što je Barišića lopta pogodila i odbila se do Jove Lukića koji sa jednog metra pogađa mrežu za 1:0.

Domaćini su do kraja utakmice dominirali i stvarali šanse, što se ne može reći za goste iz Posušja, gdje nisu imali prave šanse u svih 90 minuta.

Brza kontra domaćina dovela je do gola Moraitisa za sigurnih 2:0, a u nadoknadi domaćini su stavili tačku na ovaj meč pogotkom Vušurovića za konačnih 3:0