Borac pobijedio Zrinjski u Mostaru i pobjegao mu na 12 bodova prednosti

0

U derbiju 22. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine, Borac je slavio u Mostaru protiv Zrinjskog s 0:1 i napravio veliki korak ka tituli prvaka.

Jovo Lukić je u uvodnim minutama propustio dvije jako dobre šanse da gostima donese prednost.

Zaprijetio je i domaći tim u 20. minuti, ali Igor Savić s nekoliko metara nije uspio zatresti mrežu Borca.

Dragičević za Radiosarajevo.ba: Imam imena i drugih ljudi koji su učestvovali u ubistvu mog sina

Domaći su potom pokušali preko Ivana Jukića i Marija Tičinovića.

Nakon desetak minuta nešto mirnije igre, gosti su u 33. minuti došli do prednosti. Davud Vuković je iskoristio jedan odbijanac i s 20-ak metara pogodio za 0:1.

Željezničar pretrpio 11. gostujući poraz ove sezone, presudio mu je nevjerovatan autogol

Nastavak je očekivano donio dominaciju domaćeg tima.

Imao je Zrinjski nekoliko odličnih šansi da dođe do gola, ali nije uspio. Najbolju je u 90. minuti propustio Aldin Hrvanović, čiji je udarac odbranio Marko Milošević io spasio gostima tri boda.

Borac je time pobjegao drugoplasiranom Zrinjskom na velikih 12 bodova prednosti.