Željezničar pretrpio 11. gostujući poraz ove sezone, presudio mu je nevjerovatan autogol

1

Fudbaleri Željezničara ni na 11. gostovanju ove sezone nisu uspjeli doći do bodova.

U nedjelju su u okviru 22. kola Premijer lige BiH poraženi u Ugljeviku od Zvijezde 09 nakon preokreta s 2:1.

Domaći tim je bolje otvorio meč. Prva prilika vrijedna pomena viđena je u 14. minuti, kada je Godswill Vadze šutirao s 30 metara, ali je to bio lagan plijen za Vedada Muftića.

Prekid programa na belgijskoj televiziji prije Eurosonga: Ova se poruka pojavila na ekranima

Veliku šansu imali su gosti u 29. minuti. Aleksandar Boljević je izašao sam pred domaćeg golmana, ali je lopta poslije njegovog šuta otišla pored gola.

Tri minute kasnije Željezničar je poveo. Joseph Amoah se izborio za jednu loptu, centrirao je a Boljević je glavom pogodio za 0:1.

Premijer liga BiH: Željo u Ugljeviku traži prve gostujuće bodove, Zrinjski i Borac igraju derbi kola

Zaprijetili su domaći u 36. minuti preko Stefana Šapića, no Muftić je bio siguran.

Poravnanje je uslijedilo u 41. minuti. Domaći su na brzinu izveli aut, Kayode Saliman je lijepo prošao po lijevoj strani i ubacio, a Vadze s nekoliko metara pogodio za 1:1.

Saša Tomanović je u 44. minuti oprobao udarac, ali je odbranio Muftić.

Domaći tim nastavio je prijetiti i u drugom dijelu, ali je golman gostiju intervenisao u nekoliko navrata ispred Vadzea i Bože Vukoje.

Zaprijetio je Željezničar ozbiljnije u 61. minuti. Amer Hiroš je centrirao, a Amoah s nekih sedam metara šutira glavom šutirao pravo u golmana.

Domaći su došli do preokreta u 63. minuti, kada je nevjerovatan autogol glavom s 12 metara postigao Vahid Selimović.

Zvijezda 09 bila je bliža golu i u nastavku, no Muftić se istakao s još nekoliko odbrana.

Kada su šanse Željezničara u pitanju, zabilježili smo onu Hiroša iz 80. minute, kada je Milan Jelovac dobro odbranio.

Posted by FK Željezničar on Sunday, March 10, 2024

Željezničaru je ovo bio 12. poraz ove sezone, poslije kojeg je ostao na devetom mjestu s 23 boda.

Zvijezda 09 je unatoč pobjedi ostala posljednjeplasirana sa 17 bodova.