Bonucci spasio Juventus bruke protiv najlošijeg tima Serije A

0

Fudbaleri Juventusa savladali su Veneziju rezultatom 2:1 u okviru 35. kola italijanske Serije A.

Teže nego što se očekivalo, Bianconeri su uspjeli osvojiti nova tri boda protiv “fenjeraša”, ali sve se moglo završiti i drugačije.

Juve je poveo već u sedmoj minuti kada je Leandro Bonucci poslije kornera sproveo loptu u mrežu Maenpaae.

Samira Hodžić iz Sarajeva je "Nestlé Zdravo! Baka/Nana" za 2024. godinu

Nakon toga, domaćin je stao i praktično čekao da se meč završi, međutim Venezia je poslije nekoliko opasnih napada u prvom i drugom poluvremenu uspjela izjednačiti preko Mattije Aramua u 71. minutu fantastičnim udarcem sa oko 25 metara.

Ipak, radost gostiju trajala je svega pet minuta, ponovo je na scenu stupio Bonucci koji je loptu praktično ugurao u gol pet minuta kasnije.

Ovom pobjedom, Juventus je i matematički osigurao plasman u Ligu prvaka, trenutno se nalazi na četvrtom mjestu Serije A sa 69 bodova, dok je Venezia i dalje posljednja sa 22, piše SC.