Inter u derbiju pobijedio Juventus u Torinu i ostao u trci za Scudetto

0

Fudbaleri Intera ostvarili su večeras jednu od najvažnijih pobjeda u sezoni.

Oni su u Torinu u derbi susretu 31. kola Serije A savladali Juventus sa 1:0. Jedini gol na meču postigao je s penala Hakan Calhanoglu u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena.

Prije vodstva Intera desio se niz zaista čudnih stvari. Penal je sviran nakon što je Alvaro Morata nagazio Denzela Dumfriesa, ali je golman Wojciech Szczesny odbranio šut Calhanoglua.

Nestlé bilježi organski rast od 1,4% u prva tri mjeseca ove godine

Kasnije sudac Irrati svira faul u napadu turskog fudbaera, ali nakon intervencije u VAR sobi ponovo sudi penal Interu. Preciznije rečeno, traži da se penal ponovi jer je Matthijs de Ligt ranije ušao u šesnaesterac.

Turčin je iz drugog pokušaja bio siguran s bijele tačke.

U drugom poluvremenu Juventus je imao dvije dobre prilike i to preko Vlahovića i Zakarije, ali prvi put lopta odlazi preko gola, dok drugi put šut brani Handanovič.

Edin Džeko je odigrao 90 minuta za aktuelnog prvaka Italije.

Ovo su za Inter tri zlata vrijedna boda jer je ostao u trci za prvaka pošto ponovo ima tri boda manje od Milana i Napolija.