Bodovi idu u Semberiju: Radnik pregazio Vitez

Fudbaleri Viteza nisu uspjeli doći do trećeg vezanog trijumfa u Premijer lige Bosne i Hercegovine i tako potvrditi bodove s Grbavice.

U šestom kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine ekipa Borisa Pavića poražena je od Fudbalskog kluba Radnik rezultatom 4:1. Bijeljinci su tako u Semberiju odnijeli sva tri boda i s dva vezana trijumfa podsjetili na Radnik iz prošle sezone.

Ekipa Slavka Petrovića do vodstva je došla u 44. minuti susreta, a precizan je bio Marko Obradović. U samom finišu prvog poluvremena Vitez je izjednačio. Autogol je postigao Ivan Jakovljević.

Fudbaler Radnika se za autogol iskupio u 78. minuti susreta. Peco je u 89. minuti pogodio za 3:1, a konačnih 4:1 postavio je Đurić u posljednjim minutama susreta. Radnik u narednom kolu dočekuje Sarajevo, dok Vitez ide u goste aktuelnom prvaku Zrinjskom.