Bh. reprezentativac debitovao u La Ligi: Njegova ekipa osvojila bod u gostima

0

Dennis Hadžikadunić, bosanskohercegovački reprezentativac debitovao je danas 9. aprila u španskoj La Ligi iako je potpisao ugovor još u januaru ove godine on nije imao priliku debitovati do danas.

Naš reprezentativac igrao je od početka susreta 28. kola La Lige, a njegova ekipa osvojila je bod nakon velike drame na gostovanju kod Valladolida.

Poveli su domaći u 33. minuti preko Kikea Pereza, rezultatom 1:0 zaključeno je prvo poluvrijeme. Reprezentativac Kosova Vedat Muriqi izjednačio je u 53. minuti, da bi Manu Morlanes donio prednost gostima pet minuta kasnije.

Benjamina Karić: 'Grad Sarajevo predstavljam na Evropskom samitu gradonačelnika u Parizu'

Zatim je Marokanac Selim Amallah pogodio u 68. minuti za egal, a Monchu četiri minute prije kraja glavom poentirao za 3:2.

Sudija Ruiz u nadoknadi je dosudio penal zbog igranja rukom u šesnaestercu. Siguran realizator bio je Muriqi za 3:3.

Hadžikadunić je odigrao cijeli meč. Nadati se da će u budućnosti biti stalni član prve postave Mallorce, koja je trenutno na 12. mjestu La Lige, prenosi Sport centar.