Bez mnogo uzbuđenja u Mostaru: Zrinjski odigrao bez golova protiv jakog rivala

3

Fudbaleri Zrinjskog i moldavskog Sheriffa iz Tiraspola odigrali su 0:0 u prvom susretu kvalifikacija za Ligu šampiona koji je odigran večeras u Mostaru.

Zrinjski nije imao sreće u žrijebu jer je već za prvu prepreku dobio ekipu koja je prošle sezone napravila nekoliko iznenađenja u elitnom takmičenju, a Moldavci su se večeras prikazali kao tvrd protivnik.

Mnogobrojna publika na mostarskom stadionu Pod Bijelim brijegom nije vidjela mnogo šansi.

Drama u Novom Pazaru: Fizički napao djevojku, a onda je ubacio u vozilo - policija reagovala?

FK Željezničar ostvario ubjedljivu pobjedu na Zlatiboru

Zrinjski je za čitavu utakmicu dva pta zaprijetio rivalu. Prvi put Plemići prijete u 2. minuti preko Bilbije, ali udarac odlazi pored gola. U 58. minuti nova šansa za Zrinjski, ali Jukić nakon asistencije Bilbije pogađa samo spoljnio dio mreže.

Između ove dvije prilike bh. predstavnik je imao situaciju pored golom gosta i u 35. minuti, ali niko od domaćih igrača nije se našao da pospremi loptu u mrežu nakon nesigurne intervencije golmana Sheriffa.

Utakmica je tako završena bez golova što svakako više odgovara Moldavcima koji će u revanšu imati prednost domaćeg terena.

Revanš se igra u Tiraspolu sljedećeg utorka.