Bez mnogo uzbuđenja u Mostaru: Zrinjski odigrao bez golova protiv jakog rivala

3

Fudbaleri Zrinjskog i moldavskog Sheriffa iz Tiraspola odigrali su 0:0 u prvom susretu kvalifikacija za Ligu šampiona koji je odigran večeras u Mostaru.

Zrinjski nije imao sreće u žrijebu jer je već za prvu prepreku dobio ekipu koja je prošle sezone napravila nekoliko iznenađenja u elitnom takmičenju, a Moldavci su se večeras prikazali kao tvrd protivnik.

Mnogobrojna publika na mostarskom stadionu Pod Bijelim brijegom nije vidjela mnogo šansi.

Zrinjski je za čitavu utakmicu dva pta zaprijetio rivalu. Prvi put Plemići prijete u 2. minuti preko Bilbije, ali udarac odlazi pored gola. U 58. minuti nova šansa za Zrinjski, ali Jukić nakon asistencije Bilbije pogađa samo spoljnio dio mreže.

Između ove dvije prilike bh. predstavnik je imao situaciju pored golom gosta i u 35. minuti, ali niko od domaćih igrača nije se našao da pospremi loptu u mrežu nakon nesigurne intervencije golmana Sheriffa.

Utakmica je tako završena bez golova što svakako više odgovara Moldavcima koji će u revanšu imati prednost domaćeg terena.

Revanš se igra u Tiraspolu sljedećeg utorka.

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iPhone i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.