Bayern u polufinalu Lige prvaka: Golom Kimmicha porazili Arsenal

0

Bayern Munchen je na Alianz Areni u okviru 1/4 finala Lige prvaka dočekao Arsenal u uzvratnom susretu, nakon što je u prvoj utakmici bilo 2:2, Bavarci su danas na domaćem terenu slavili sa minimlanih 1:0.

Tim iz Minhena je prvo zaprijetio preko Jamala Musiale u 24. minuti, ali njegov šut odlično brani čuvar mreže gostiju.

Arsenal je prvi put ozbiljnije zaprijetio u 30. minuti preko Odegaarda, ipak i u ovom slučaju se istakao golman.

BiH će ipak dobiti dvije milijarde KM: U zadnji čas dogovorena lista reformi

Arsnal je imao još jedan pokupaj do kraja poluvremena, ali se rezultat nije promjenio.

Na startu drugog poluvremena odlična prilika za Bayern Leon Goretzka se našao u prilici nakon centaršuta sa boka i pucao s otprilike 11m. Međutim, nije bio dovoljno precizan i pogodio je lijevu stativu. Raphael Guerreiro (Bayern) je prvi stigao na odbijenu loptu i odmah pucao po golu. Jedan od protivničkih igrača je uspio skrenuti loptu u stativu.

Njemačka bi mogla imati šest predstavnika u sljedećoj sezoni Lige prvaka

Joshua Kimmich je donio prednost Bayern Munchenu u 63. minuti nakon jedne akcije našao se u šesnaestercu i kada niko nije očekivao postigao gol.

Te je tako Bayern Munchen sa golom Kimmicha obeznjedio sebi mjesto među 4 najbolje ekipe u Ligi prvaka, piše SCsport.