Barcelona slavila protiv Betisa, Pjanić opet na klupi

0

Barcelona je u 9. kolu LaLige danas na Camp Nou savladala Betis sa 5:2, a vrijedi pomenuti da je posljednjih pola sata igrala s igračem više.

Na poluvrijeme se otišlo s neriješenim rezultatom 1:1 pošto su pogađali Dembele i Sanabria, a Griezmann je u 33. minuti promašio jedanaesterac.

Ipak, Francuz se za to iskupio početkom drugog poluvremena kada trese mrežu gostiju u 49. minuti za 2:1, a zatim u 60. minuti Mandi dobija crveni karton i Betis ostaje s desetoricom na terenu.

Mandi je tada skrivio penal, koji je izveo Lionel Messi i pogodio za 3:1.

Inače, Argentinac je meč počeo na klupi, a na poluvremenu je zamijenio Fatija, prenosi scsport.ba.

Betis se uprkos brojčanoj inferiornosti vraća u igru i preko Lorena u 73. minuti smanjuje na 3:2 i komplikuje situaciju Barci u finišu.

Ipak, Messi nije dozvolio da pobjeda njegovog tima dođe u pitanje, pošto u 82. minuti nakon sjajne akcije pogađa za 4:2 i tako rješava pitanje pobjednika.

U 90. minuti je Pedri postigao svoj prvi profesionalni pogodak i prvi gol u La Ligi i tako postavlja konačnih 5:2.

Miralem Pjanić je šansu dobio tek u 86. minuti kada je zamijenio Busquetsa.