Bacali lažne novčanice na teren: Protest navijača Athletica zbog skandala Barcelone

0

Athletic Bilbao je dočekao Barcelonu u Baskiji, a njihovi navijači su bacali lažne novčanice s grbom Blaugrane i riječju 'MAFIA', kao odgovor na korupcijski skandal katalonskog kluba.

Na stadionu San Mames Barcelona je pobijedila Athletic Bilbao rezultatom 1:0. Ipak, fokus javnosti bio je na protestu navijača baskijskog kluba.

Kao što su obećali, oni su u 30. minuti meča zasuli teren lažnim novčanicama s grbom kluba iz Katalonije. Pored grba Barcelone stajala je i riječ 'MAFIA'.

Stravična nesreća u BiH: Četiri osobe povrijeđene, saobraćaj u prekidu bio skoro četiri sata

Ovo je protest zbog skandala u kojem se našla popularna Blaugrana.

Trenutno su pod istragom španskog tužilaštva zbog uplate od 1,4 miliona eura (2,7 miliona KM) firmi u vlasništvu Jose Maria Enriquez Negreire, tada potpredsjednika udruženja fudbalskih sudija u Španiji

Skandal stoljeća. Barceloni prijeti izbacivanje iz Europe

Skandal je tek nedavno otkriven, a reakcija klubova u Španiji bila je osuđujuća. Athletic Bilbao je bio među prvima, a osude njihove uprave očigledno dijele i navijači ovog kluba iz Baskije

Osim novčanica, oni su razvili i transparent gdje su iskazali protivljenje modernom fudbalu

Treba još dodati interesantnu situaciju na kraju meča. Barcelona je imala vodstvo od kraja prvog poluvremena, a u 87. minuti je Bilbao stigao do poravnanja

Međutim, VAR se javio te je zbog igranja rukom gol poništen. Sudijska odluka je bila diskutabilna, a tako su je vidjeli i navijači Athletica, koji su odgovorili ponovnim bacanjem novčanica na teren

Utakmica je završila pobjedom Barcelone, ali oni sigurno priželjkuju puno bitniju pobjedu, onu pred sudom. Ostaje da se vidi rezultat istrage španskog tužilaštva, piše AS