Arsenal slavio u gradskom derbiju: Pogledajte fantastičan gol Girouda

/ Foto: Twitter/Arsenal
U posljednjim utakmicama 19. kola Premier lige Engleske slavile su ekipe iz sjevernog Londona.

Tottenham je u gostima deklasirao Watford 4:1 zahvaljujući Kaneu i Alliju koji su postigli po dva gola za vodstvo "pijetlova" 4:0 već u 46. minuti, dok je poraz domaćina ublažio Kaboul u posljednjim sekundama utakmice.

Arsenal se vratio na treće mjesto pobjedom nad gradskim rivalom Crystal Palaceom 2:0.

Utakmicu je obilježio fantastičan pogodak Oliviera Girouda u 17. minutu kada je centaršut Sancheza nevjerovatnim udarcem petom sproveo u mrežu Hennesseya.

U nastavku utakmice konačan rezultat postavio je Iwobi u 56. minute.

Ovim utakmicama završena je prva polusezona Premiershipa, a šampionat se nastavlja već u ponedjeljak. Prvak polusezone je Chelsea s 49 bodova, a "plavce" prate Liverpool (43), Arsenal (40), Tottenham (39), Manchester City (39), Manchester United (36)…