Arsenal razbio Everton na Emiratesu, pogodio i Aubameyang

Fudbaleri Arsenala slavili su večeras na svom Emiratesu protiv Evertona rezultatom 5:1, a svoj prvijenac u dresu ekipe iz Londona postigao je i Pierre-Emerick Aubameyang.

Ekipa iz Londona povela je u šestoj minuti susreta, a pogodio je Ramsey nakon asistencije Mkhitaryana. U 14. minuti Arsenal je došao do dva gola prednosti. Pogodio je Koscielny nakon asistencije Mustafija.

Pet minuta kasnije Arsenal je došao do tri gola prednosti. Iwobi je asistirao, a svoj drugi pogodak pstigao Ramsey. Novi dvojac Arsenala Mkhitaryan - Aubameyang kombinovao je u 37. minuti susreta. Svoj prvi pogodak u dresu Arsenala postigao je Gabonac.

U drugom poluvremenu vidjeli smo dva gola. Everton je smanjio rezultat u 64. minuti utakmice, a konačnih 5:1 za svoj prvi hat-trick u Premiershipu postavio je Ramsey.

Sead Kolašinac je u igru ušao na početku drugog poluvremena.