Bavarci pobjegli na velikih plus 18, okliznuli se Rudari i Apotekari

Pet utakmica 21. kola njemačke Bundeslige odigrano je danas, a novi trijumf upisao je lider na tabeli minhenski Bayern i sada od prvog pratioca ima 18 bodova više.

Bavarci su danas gostovali kod Mainza našeg Kenana Kodre, kojeg danas nije bilo u sastavu. Vodstvo Bayernu donio je Franck Ribery u 33. minuti susreta. Samo 11 minuta kasnije ekipe iz Minhena došla je do dva gola prednosti. Pogodak za dva gola prednosti Bavaraca i konačnih 2:0 postigao je Rodriguez.

Hertha Vedada Ibiševića dočekala je Hoffenheim Ermina Bičakčića. Gosti su do vodstva došli u 38. minuti utakmice, a pogodio je Kramarić s bijele tačke. Ibišević je iz igre izašao u 57. minuti susreta, a samo minutu kasnije Hertha je izjednačila. Pogodak za ekipu iz Berlina postigao je Kalou.

Schalke je danas na svom terenu dočekao Werder iz Bremena. Domaćin je do vodstva došao u 24. minuti susreta, a pogodio je Konoplyanka nakon asistencije Bentaleba. Schalke je u 78. minuti ostao sa deset igrača. Crveni karton dobio je Matija Nastasić. Samo minutu kasnije gosti su izjednačili, a pogodio je Kruse. Do potpunog preokreta gosti su došli u 94. minuti, a pogodio je Junuzović.

Wolfsburg je ugostio Stuttgart. Domaćin se prvi radovao, a prednost ekipi iz grada Volkswagena donio je Origi. Gosti su izjednačili u 60. minuti utakmice, a mrežu Wolfsburga zatresao je Mario Gomez.

Bayer Leverkusen je na gostovanju kod Freiburga odigrao susret bez golova.