Anel Hadžić odveo Videoton u treće pretkolo Lige prvaka

Odigrane su revanš utakmice drugog pretkola Europske lige, a Videoton Anela Hadžića plasirao se u treće pretkolo nakon trijumfa na domaćem terenu protiv Ludogoreca rezultatom 1:0.

Prvi susret završen je rezultatom 0:0, a jedini pogodak za Mađare postigao je bh. fudbaler Anel Hadžić u 45. minuti susreta. Ludogorec je susret završio sa deset igrača, nakon što je Vura u 40. minuti dobio crveni karton.

BATE je slavio u Finskoj protiv HJK Helsinkija i s ukupnih 2:1 prošao u treće pretkolo. Astana Marina Aničića remizirala je s Midtyllandom u Danskoj (0:0) i s ukupnih 2:1 prošla u drugi krug.

PAOK Marka Mihojevića slavio je i u gostima protiv Basela (0:3) i s ukpnih 5:1 prošao u naredni krug takmičenja. Malmo je izbacio rumunski Cluj, dok je Zvezda slavila protiv litvanske Suduve i na gostovanju rezultatom 2:0.