Uživo sa Eurobasketa: Bosna i Hercegovina - Francuska 68:81 FT

4

Poštovani čitatelji portala Radiosarajevo.ba, dobrodošli u live tekstualni prijenos utakmice 4. kola Eurobasketa između Bosne i Hercegovine i Francuske.

Zmajevima treba pobjeda za siguran plasman u narednu rundu Eurobasketa, Francuzi su osigurali nokaut fazu.

Oglasili se iz SDA: 'Dodikove laži i prijetnje su alibi za secesionizam'

Naša reprezentacija u tri dosadašnja susreta u Kolnu ima dvije pobjede i jedan poraz na Eurobasketu.

To znači da nam je još jedan trijumf potreban da bi i matematički osigurali plasman u nokaut fazu.

Evo šta je potrebno da se Zmajevi plasiraju u drugi krug Eurobasketa i dođu do Berlina

Francuzi su naši rivali iz kvalfikacija za Mundobasket.

U dvorani Mirza Delibašić u Sarajevu, ne tako davno, 27. augusta, Zmajevi su u susretu drugog kola završne faze kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo pobijedili Francusku! Na kraju je bilo 96:90.

40'

Kraj meča u Kelnu. Nažalost, izgubili smo sa čak 13 razlike. Ali, glavu gore momci. Imamo još sutra meč loptu protiv Litvanije. Biće bolje.

39'

Nažalost, loše igramo u ovim momentima i na pragu smo poraza.

37'

Nurkić je sada napravio očajnu grešku. Francuzi mu uziimaju loptu i dolaze do plus 5. Šteta.

36'

Musa postiže poene. Francuzi vode jedan razlike. Kakav triler.

33'

Nurkiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiić! Juka, doktoreeeeeeeeee! Nova trojka, vodimo dva razlike.

33'

'Rat' trojkama u ovim momentima. Nurkić na jednoj, pa Heurtel na drugoj strani.

31'

Robersoooooooooooooooooooooooooooooooon! Vodimooooooooooooooooooooo!

30'

Još samo 10 minuta do kraja. Sretno momci u posljednjoj četvrtini, odveditre nas u drugi krug.

BiH - Francuska
30'

Haliloviiiiiiiiiiiiiić. Evo nas na minus dvaaaaaaa. Kakav povratak Zmajeva. Nikad ne otpisujte Bosnu i Hercegovinu.

29'

Edin Atićććććć. Potpuno se vraćamo u meč. Samo je plus četiri za Francuze.

27'

Konačno se vraćamo u meč. Francuzi zaista igraju vrlo loše danas i ovo je velika prilika da ih pobijedimo.

26'

Ništa ni Francuzi ne mogu pogoditi, ali svaki ofanzivni skok je njihov.

25'

Loši smo u ovim trenucima. Djelujemo najlošije od početka turnira.

23'

Konačno počinjemo igrati malo bolje u napadu.

21'

Kenan Kamenjaš postiže prve poene u drugom poluvremenu, ali Francuzi odmah uzvraćaju.

21'

Ne možemo i dalje ništa da pogodimo 'iz vana'.

21'

Počelo je drugo poluvrijeme. Odmah nekoliko grešaka s obje strane.

HT

Rezime nakon 20 minuta.

Prvih 13 minuta sjajnih, ostalih sedam minuta za zaborav. Baš u tom periodu su se Francuzi "odlijepili" i na kraju prvog dijela došli do plus 10 (44:34).

Kod Zmajeva lista strijelaca - Halilović i Roberson po osam poena, Musa sedam, Atić šest, Nurkić četiri.

Sudije su na strani Francuza, sve im sviraju, daju...

HT

Nekako smo se raspali u drugoj četvrtini. Stao je šut, stao je skok i Francuzi odlaze na plus 9.

Na odmor odlazimo sa minusom od deset poena - 44:34 za Francusku.

Sudije, svaka čast.

20'

Roberson prekida sjajnu seriju Francuza.

Smanjili su Zmajevi na 34:41. Nije loše, ali moglo je i bolje.

Još 59 sekundi do kraja poluvremena.

19'

Manje od dvije minute od odlaska na odmor - Francuzi vode 40:32.

18'

Nakon lošeg napada, Francuzi u kontri dolaze na 38:32 i imaju još slobodno.

Lazić je slabo reagirao.

17'

Sudije su na francuskoj strani - po moramo naglasiti. Borimo se protiv Francuza, ali i trojice sudija.

Ništa nam ne sviraju, a svaki naš kontakt sa igračima Francuske je faul.

16'

Kamenjaš - jedno od dva slobodna bacanja.

Smanjili smo na 32:35.

16'

Fuornier trojka. Francuzi idu na plus 4 (35:31).

16'

Dobro je - Nurkić je sa dva poena prekinuo seriju Francuske od 6:0.

Idemo, Bosnoooo.

15'

Gledamo sjajnu utakmicu - napadačku s obje strane. Naši momci odlično igraju.

14'

Prvo Roberson, pa Atić u pokušaju za tricom dođemo do plus šest.

Nismo uspjeli, ali Francuzi jesu. Ponovo rezultatski egal 29:29.

14'

Prva akcija danas, a da za 24 sekunde nismo uspjeli uputiti šut prema košu Francuza.

13'

Krenulooooo je - Juka Nurkiććććć - Idemo Bosno. Zakucavanje!!!

Prvi poeni našeg NBA stara.

Vodimo 29:26.

13'

Halilović igra utakmicu života - vodimo 27:22.

Zmajevi imaju pet poena prednosti.

12'

Sudije ponovo gledaju snimak - sada su stali na našu stranu - namjerna faul nad Atićem.

11'

Atiććććć - bravo. Vodimo 23:22.

11'

Krenula je druga četvrtina.

Pali pogleda na listu strijelaca - Musa sedam poena, Halilović i Roberson po šest.

Čekamo na prve poene Juke Nurkića - koji trenutno ima upisana samo tri skoka.

10'

Slabo smo reagirali sada i Francuzi nam iz jednog napada ubacuju tri poena.

No, Atić završava akciju za 19:19.

Kraj prve četvrtine.

10'

Posljednja minuta u prvoj četvrtini.

Musa će imati priliku da postigne nove koševe sa linije sa sloboidnih bacanja.

Vodimo 17:16. Još 42 sekunde do kraja prve četvrtine.

9'

Sudije gledaju snimak, nakon što je Nurkić udaren laktom. Naši traže namjernu grešku, a sudije misle drugačije.

Idemo u napad za novo vodstvo.

9'

Kakav je majstor Džanan Musa.

Solo prodor zvijezde Reala iz Madrida, a francusku odbranu šalje po "ćevape" za 15:16.

8'

Francuzi ponovo vode 14:13 i imaju napad, nakon što je naša odbrana loše reagirala.

8'

Fall za 13:13.

7'

Pucali su Nurkić i Musa trojke - oba su promašili.

6'

Čekamo na prve poene Juke Nurkića.

6'

Bravooooooooo.

Halilović u svom stilu rutinski pogađa koš Francuza za 13:9.

5'

Musa trojka. Bravo - vodimo 11:7 i imamo napad.

3'

Robersssssooonnnn nova trojka. Vodimo 8:5.

3'

Trojka Tarpeya. Francuzi vode 5:3.

Pa Halilović za 5:5.

2'

Gobert je prvi strijelac za Francuze.

1'

Dževad John Robersonnnnn triccaaaaa.

1'

Počeo je meč u Kolnu.

14:28

U našoj grupi, večeras se igra još jedan duel - Njemačka - Slovenija. Taj meč je na rasporedu od 20.30 sati.

Slovenci ako izgube oba duela - lako mogu završiti na petom mjestu, iza Zmajeva, a ispred Mađarske.

14:27

Podsjetimo, Zmajevi su nedavno u Skenderiji dobili Francusku, nakon drame i dva produžetka.

Bilo je 96:90 za Bosnu i Hercegovinu. Potpisujemo da i danas tako bude.

14:25

Ovako izgleda tabela u našoj grupi nakon tri kola:

Standings provided by SofaScore LiveScore
14:24

Navijači reprezentacije BiH već više od sat vremena okupljaju se ispred Lanxess Arene u Kolnu.

U toku je himna Francuske, a zatim slijedi Bosne i Hercegovine.

14:20

Ako Zmajevi ostanu bez pobjede - neće biti tragedija. Imat će još jednu šansu - duel sa Litvanijom u srijedu, 7. septembra.

Zanimljivo, možda i danas ostvarimo plasman u naredni krug, ako i izgubimo od Francuske. Za plasman dalje, treba nam pobjeda Mađarske nad Litvanijom.

Taj duel sa igra večeras od 17.15 sati

14:15

Poštovani čitatelji portala Radiosarajevo.ba, dobrodošli u live tekstualni prijenos utakmice četvrtog kola Eurobasketa između Bosne i Hercegovine i Francuske.