Srbija rutinski savladala Veliku Britaniju

Košarkaška reprezentacija Srbije rutinski je savladala Veliku Britaniju u susretu četvrtog kola grupne faze Eurobasketa.

Nakon pobjeda protiv Latvije i Turske uz poraz protiv Rusije, reprezentaciji Srbije ostale su do kraja grupne faze Eurobasketa još dvije lakše utakmice, a danas je Srbija očekivano savladala Veliku Britaniju.

Već nakon prve četvrtine, Srbija je vodila rezultatom 25:14, a Velika Britanija je tek blago smanjila svoj zaostatak do završetka poluvremena. Rezultat je bio 47:38 u korist Srbije.

Drugo poluvrijeme donijelo je sličnu utakmicu kakva je bila i u prvom, a Srbija je lako kontrolisala meč i blago je povećala svoju prednost.

Treća četvrtina je okončana rezultatom 65:55, a na kraju susreta, Srbija je slavila rezultatom 82:68.