Sjajna atmosfera na košarkaškoj utakmici u Sarajevu: 'Bit će Bosna opet šampion...'

0

Sjajna Bosna u Skenderiji savladala je Borac i stigla do petog uzastopnog trijumfa.

Košarkaši Bosne Meridianbet večeras su, nošeni podrškom krcate male dvorane u Skenderiji savladali Borac u derbiju Prvenstva BiH sa 83:79.

Bio je to meč 13. kola domaćeg šampionata, a Bosna je stigla do sjajne devete pobjede, te je Borcu nanijela tek drugi poraz.

Izabrana glavna tužiteljica Tužilaštva KS: Evo o kome je riječ

Real Madrid se prisjetio legendarnog Kinđeta: "21 godina bez Mirze Delibašića"

Fenomenalno su Studenti ušli u utakmicu i prvu dionici su dobili sa 24:12, ali Borac se vraća već do odlaska na pauzu između dva poluvremena (40:37). Treba reći da je u prvom poluvremenu s utakmice isključen trener Bosne Dženan Rahimić, kojem su dosuđene dvije tehničke greške zbog pritužbi na suđenje.

U trećoj dionici se igralo koš za koš, a početkom četvrte Borac pravi preokret i stiže do vodstva. No, naravno, Bosna je na krilima Ismeta Sejfića uzvratila i opet povela.

Na pet minuta do kraja Bosna odlazi na +5. Prvo je Sejfić pogodio uz faul i realizirao slobodno bacanje, a onda trojku pogađa Collins i to je 74:69.

Igrala je Bosna u tim trenucima i sjajnu odbranu, Borac je upao i krizu i Collins tada donosi Bosni i +7 (76:69). Potom dvije trojke pogađaju Muhamed Pašalić i Vladimir Vranić i tu je meč bio riješen.

Borac se nije mogao vratiti sa -11 (82:71) u posljednje dvije i po minute i Bosna je upisala trijumf.

Završilo je 83:79, a Sejfić je meč okončao sa 21 poenom i 15 skokova, dok je Nedim Buza ubacio 18 koševa, a Collins 14. Kod Borca je sa 20 poena najbolji bio Martin Jaron.

Bosna je sada četvrta na tabeli s omjerom od devet pobjeda i četiri poraza, Borac je drugi s 11-2, piše SC Sport.