Rusija u uzbudljivoj završnici savladala Srbiju u drugom kolu Eurobasketa

Selekcija Srbije poražena je u drugom meču na Europskom prvenstvu u košarci od selekcije Rusije.

Košarkaši Rusije pobijedili su Srbiju na EuroBasketu, bilo je 75:72 u korist ekipe koju sa klupe predvodi Sergej Bazarevich.

Rusija je na poluvremenu imala dva poena prednosti, bilo je 40:38, a treći period su riješili u svoju korist rezultatom 18:13 i u posljednjih deset minuta ušli sa sedam poena prednosti, 58:51.

Rusi su držali prednost i u posljednjoj četvrtini, ali su se Srbi poenima Kuzmića tri minute prije kraja vratili na 72:68, no Srbi se nisu uspjeli do kraja vratiti i Rusija je zabilježila drugu pobjedu na prvenstvu Evrope dok je ovo Srbiji bio prvi poraz.

Shved je vodio Rusiju do pobjede sa 22 poena i četiri asistencije, a u reprezentaciji Srbije najbolji su bili Boban Marjanović i Bogdan Bogdanović sa po 19 poena.