Real Madrid rutinski savladao Crvenu Zvezdu u Beogradu: Džanan Musa odigrao neočekivanu partiju

0
R. R.

Košarkaši Real Madrida savladali su u Beogradu ekipu Crvene Zvezde (72:58) u utakmici 15. kola Eurolige.

Crvena Zvezda je sjajno otvorila meč te je u jednom trenutku imala osam poena prednosti (14:6) u odnosu na tim iz Madrida.

Madriđani su ipak sjajnom igrom u nastavku četvrtine uspjeli izjednačiti rezultat (20:20).

Velika fešta u Sarajevu: Rukometaši Bosne osvojili šampionsku titulu

Beogradska ekipa je dobro stajala na terenu i držala rezultat u egalu, ali ipak, ove sezone besprijekorni kraljevski tim na kraju poluvremena uspio je ostvariti sjajnu prednost (45:34).

U nastavku situacija se dodatno pogoršala u redovima Crvene Zvezde, jer fantastični napad Real Madrida nastavio je dominirati beogradskim terenom.

🖐️ ¡Nuestro quinteto inicial! 7⃣ Facu Campazzo 1️⃣ Fabien Causeur 3⃣1⃣ Dzanan Musa 3⃣0⃣ Eli Ndiaye 2⃣2⃣ Walter Tavares #HalaMadrid | Autohero España

Posted by Real Madrid Basket on Tuesday, December 19, 2023

Aktuelni euroligaški prvaci su na kraju treće četvrtine imali prednost od 16 poena (61:45) i bilo je teško očekivati da se Crvena Zvezda može rezultatski vratiti.

Završni dio meča Madriđani su rutinski priveli kraju te su na kraju slavili 14. ovosezonsku pobjedu u Euroligi (72:58).

Bila je ovo jedna od slabijih partija Džanana Muse koji je postigao četiri poena, dok je najefikasniji u njegovom timu bio Hezonja koji je ubacio 17 koševa.