Prvaci ispali sa Eurobasketa: Fenomenalni Ponitka odveo Poljsku u polufinale

1
Radiosarajevo.ba / Poljska priredila senzaciju

Aktuelni prvaci Evrope su nakon velike drame izgubili od Poljske sa 87:90 i tako se oprostili od Eurobasketa.

U prvoj četvrtini su obje ekipe bile izuzetno šuterski raspoložene, ali je Poljska imala blagu prednost na kraju 26:29. Očajnu drugu četvrtinu je Slovenija odigrala, nisu imali rješenje za odbranu Poljske, pa se na poluvrijeme otišlo pri rezultatu 39:58, imala je Poljska i +23 u jednom momentu utakmice.

Italija preokrenula protiv Francuske, ali na kraju izgubila nakon produžetka

Anketa | Nakon četiri decenije: Stanovnici Sarajeva se provozali u novim tramvajima

Treća dionica donosi potpunu domininaciju Slovenije, sve što nisu mogli u drugoj, u trećoj su uspjeli pogoditi i riješili su je u svoju korist sa 24:6. U četvrtoj dionici imala je Slovenija i +6, ali raspoloženi Ponitka je vodio Poljsku do pobjede i polufinala. Na kraju rezultat je glasio 87:90 za Poljsku.

U reprezentaciji Poljske najefikasiniji bio je Ponitka sa 26 poena i 15 skokova, dok je u reprezentaciji Sloveniji najbolji bio Vlatko Čančar sa 21 poenom, piše SC Sport.