Novo iznenađenje na Eurobasketu: Njemačka savladala Grčku i prošla u polufinale

2

Njemačka je savladala Grčku sa 107:96 i tako se plasirala u polufinale Eurobasketa.

Sam početak meča najavio je da će ova utakmica imati NBA rezultat. Domaćin je bio malo bolji šuterski u prvoj četvrtini od gostiju, a rezultata je bio 31:27. Drugu četvrtinu je Grčka igrala malo bolju odbranu, a šuterski bi se moglo reći savršeno 57:61.

Nevjerovatnu seriju je Njemačka napravila u trećem periodu od čak 21:0, Grčka je bila na koljenima, ali je uspjela vratiti u utakmicu koševima Antetokounmpa, pa je završena rezultatom 83:71. Nastavila je Njemačka dominaciju i u posljednjoj četvrtini, a na pet minuta do kraja Antetokunmpo je dobio svoju drugu nesportsku grešku pa je ranije morao u svlačionicu.

Umro čovjek koji se zapalio ispred sudnice u kojoj traje proces protiv Donalda Trumpa

Španija se nakon preokreta protiv Finske plasirala u polufinale

Dok je na tri minute do kraja Schroder je zaradio dvije tehničke greške, pa je i on završio svoj meč. Rezultat na kraju utakmice je glasio 107:96.

Najbolji u redovima Njemačke bili su Schroder sa 26 poena i osam asistencija, te Obst i Wagner sa po 19 poena.

Kod Grčke najefikasniji bio je Giannis Antetokounmpo sa 31 poenom, sedam skokova i osam asistencija, piše SC Sport.