Španija se nakon preokreta protiv Finske plasirala u polufinale

1

Reprezentativci Španije su uspjeli savladati Finsku rezultatom 100:90 i tako se plasirati u polufinale.

Španije je bolje otvorila meč i povela, ali je Finska napravila seriju 0:8 i na kraju četvrtine imala prednost 19:30. Imala je i Finska +15 u drugoj četvrtini, međutim odlazi se na poluvrijeme pri rezultatu 43:52.

Poznati parovi i satnica svih utakmica četvrtfinala Eurobasketa

Podcast s Tomom – Jadranka Miličević: Za femicid nije kriv samo pojedinac, već čitavo društvo

Španija odlično ulazi u drugo poluvrijeme i pokazuje svu svoju snagu, te u posljednjih deset minuta se ulazi sa rezultatom 73:67.

Održavali su reprezentativci Španije prednosti na kraju slavili sa 100:90.

U redovima pobjednika najbolji je bio Hernangomez sa 27 poena, dok je kod Finske to bio Markkanen sa 28 poena i 11 skokova, piše SC Sport.