Pogledajte sudijsku krađu u Srbiji: Zvezda do titule došla na nepošten način

Printscreen / Pogledajte sudijsku krađu u Srbiji: Zvezda do titule došla na nepošten način

Košarkaši Crvene zvezde košem Billyja Barona u posljednjoj sekundi pobijedili su Partizan 76:75 i ukupnim rezultatom 3-1 završili finalnu seriju i 20. put u historiji osvojili titulu prvaka Srbije.

Meč u dvorani "Aleksandar Nikolić" trajao je skoro dva i po sata, a u drugom minutu posljednje četvrtine bio je prekinut skoro 30 minta zbog udara groma u 'hram košarke' i prokišnjavanja krova.

U odlučujućim trenucima odgovornost u gostujućoj ekipi preuzeo je odlični Baron, koji je postigao sedam posljednjih poena za tim sa Kalemegdana, uključujući i odlučujuće polaganje.

Trener crno-bijelih Andrea Trinkijeri je odlučio da brani posljednji napad kod vodstva svog tima 75:74, a Amerikanac je kod ključnog prodora napravio tri, a možda i četiri koraka za nastavak dominacije srbijanskog predstavnika u Euroligi.

Sudije nisu reagirale, a ni šokirani crno-bijeli se nisu bunili...

No, nakon meča, kada su pogledali snimku najaili su žalbu.