Nova nevjerovatna utakmica Luke Dončića, ponovo je prebacio 40 koševa

0

Luka Dončić odigrao je novu sjajnu utakmicu i s 41 košem predvodio Dallas Maverickse do pobjede (126:97) nad Portland Trail Blazersima.

Bila je to sedma ovosezonska utakmica slovenske superzvijezde u NBA ligi s 40 ili više koševa, po čemu je rekorder.

Vođa Mavericksa odigrao je tek 30 minuta, no i to mu je bilo dovoljno da napuni koš protivnika.

Sarajevo: Prikazan dokumentarac 'Planeta Sarajevo', evo gdje ga i vi možete pogledati

Posebno je bio impresivan u prvom poluvremenu, ubacivši 30, a u njemu je odličan bio i Kyrie Irving.

Njih su dvojica u prve dvije četvrtine zajedno ubacili 52 poena, odnosno pet više od cijele ekipe Blazersa. Irving je susret završio s 29 koševa, a ni on, kao ni Dončić, nije igrao u posljednjoj četvrtini.

Mavericksi su poslije ove pobjede na omjeru 20-15 i sedmom mjestu Zapadne konferencije.