NBA: Luka Garza dobio minute u porazu Timberwolvesa, Lakersi nastavljaju s pobjedama

0

U NBA noći iza nas odigrano je 13 utakmica, a naš Luka Garza je nakon dugo vremena upisao minute u porazu Minnesota Timberwolvesa od Portland Trail Blazersa.

Naš potencijalni reprezentativac Luka Garza bio je bez učinka za dvije minute provedene na parketu. S druge strane, Jusuf Nurkić je svoju sezonu završio i nije bio dio ekipe Trail Blazersa.

Njih je do pobjede predvodio Shaedon Sharpe s 27 poena, dok je u Timberwolvesima najbolji bio Anthony Edwards s 37 poena. Rezultat je bio 107-105

Teška nesreća u BiH: U sudaru automobila i kamiona poginulo dijete

Los Angeles Lakersi su pobjedom nad Houston Rocketsima, 134-109,  nastavili svoj put ka jednom od prvih šest mjesta na Zapadnoj konferenciji, koje znači i direktan plasman u doigravanje

Opet je dominirao Anthony Davis, ovog puta s 40 poena, a LeBron James je dodao 18. U Rocketsima se izdvojio Alperen Sengun, koji je imao 18 poena, 15 skokova i pet asistencija. Jalen Green je dodao 24 poena

Dallas Mavericksi su napravili još jedan korak dalje od doigravanja, ovaj put izgubivši od Atlanta Hawksa, 132-130. Nije pomogao ni Kyrie Irving s 41 poenom, kao ni Luka Dončić s 22 poena, sedam skokova i sedam asistencija

Za Hawkse je najbolji bio Dejounte Murray s 25 poena i sedam skokova, dok je Trae Young dodao 24 poena i 12 asistencija. Osim ovog dvojca, svi drugi starteri za Hawkse su imali dvocifren broj poena, kao i Onyeka Okongwu i Bogdan Bogdanović s klupe.

Veliku pobjedu upisali su Denver Nuggetsi, koji su nadmašili Golden State Warriorse, 112-110. Pobjedu čini impresivnijom činjenica da nije bilo Nikole Jokića, a predvodio ih je Michael Porter Jr. s 29 poena

Za Warriorse su najbolji bili Stephen Curry, s 21 poenom, i Klay Thompson s 25 poena. Warriorsi su sada u opasnosti da, kao trenutni šampioni NBA lige, propuste direktan prolazak u doigravanje

U derbiju Istočne konferencije, sastali su se Milwaukee Bucksi i Philadelphia 76ersi, a kao bolji izašli su Bucksi, 117-104. Najbolji u Bucksima bio je Giannis Antetokounmpo s 33 poena, 14 skokova i šest asistencija, dok je Joel Embiid imao 28 poena i devet skokova

Ostali rezultati bili su:, Toronto Raptors-Charlotte Hornets 128-108, Utah Jazz-Brooklyn Nets 110-111, Memphis Grizzlies-Chicago Bulls 107-128, Washington Wizards-New York Knicks 109-118, Detroit Pistons-Orlando Magic 102-128, San Antonio Spurs-Sacramento Kings 142-134, Phoenix Suns-Oklahoma City Thunder 128-118, Indiana Pacers-Cleveland Cavaliers 115-105