Maestralni Džanan Musa i Real Madrid osvojili titulu prvaka Španije

3

Košarkaši Reala vratili su titulu prvaka Španije u Madrid nakon što su u finalnoj seriji deklasirali Murciju sa 3:0.

Nakon dvije pobjede pred domaćim navijačima Džanan Musa i društvo su potvrdili dominaciju i na gostovanju. Večeras su slavili sa 84:73.

Domaći su bolje otvorili utakmicu i prvu četvrtinu riješili su u svoju korist sa dva poena prednosti (19:17). Do odlaska na odmor prednost su povećali na osam poena (40:32).

Europska noć istraživača u BiH: Čuda nauke predstavljena u 11 bh. gradova

Real se probudio u trećoj četvrtini, kada je za deset minuta ubacio više nego u prve dvije dionice (34:16) i otišao na dvocifrenu prednost (56:66).

Murcija se nije predavala u posljednjoj četvrtini, ubrzo je prepolovila zaostatak, ali su se "Kraljevi" uspjeli odbraniti i stići do treće pobjede za novu titulu.

Najbolji u redovima Reala večeras je bio bosanskohercegovački košarkaš Džanan Musa koji je na parketu proveo 25 minuta.

To mu je bilo dovoljno da bude najefikasniji igrač svoje ekipe (18 poena), a tome je dodao pet skokova i četiri asistencije. Našem košarkašu je ovo ujedno prva titula prvaka Španije.

Musa je veliku podršku imao u Hezonji koji je postigao 17 poena, dok je Ennis bio najbolji kod Murcije s 18 poena.

Real je tako osvojio titulu prvaka Španije, 37. put u svojoj bogatoj historiji te su trofej vratili u Madrid nakon što je prošle godine najbolja bila Barcelona koja je upravo u finalu savladala "Kraljeve", piše SC.