Džanan Musa odigrao magičnu utakmicu i doveo Real Madrid na korak do titule španske lige

0

Košarkaši Real Madrida na domaćem terenu savladali su ekipu Murcie (79:63) u drugoj utakmici finala play-offa španske ACB lige i tako došli na korak do titule.

Kraljevi su kao i obično imali kvalitetan start te su ofanzivnom igrom preuzeli vodstvo koje su cijelu četvrtinu zadržali.

Ekipa Real Madrida se držala na tri poena prednosti te je sve bilo otvoreno (18:15).

Pogledajte kako izgledaju nova vozila sarajevske policije: Golf 8 uskoro na gradskim cestama

Obje ekipe su se smjenjivale u vodstvima i držali meč uzbudljivim. Domaćini su ipak 'bljesnuli' u napadu i ostvarili najveću prednost u prvom poluvremenu.

Na poluvrijeme se otišlo sa vodstvom Real Madrida sa 40:30.

📋 ¡Nuestro quinteto inicial para el partido vs UCAM Murcia CB! #HalaMadrid | Autohero España

Posted by Real Madrid Basket on Monday, June 10, 2024

Gosti su u nastavku pružali sjajan otpor i nisu dozvoljeli Kraljevima da riješe jednostavno riješe pitanje pobjednika.

Real Madrid je imao vodstvo, ali ono se veoma lako moglo ispustiti.

Španski gigant je u zadnjoj četvrtini uspio "prelomiti utakmicu" i stvoriti rezultat koji je bio teško dostižan do kraja utakmice.

Real Madrid je pobijedio Murciu (79:63) u drugoj utakmici finala play-offa španske ACB lige.

Najefikasniji u redovima Kraljeva bili su Rudy Fernandez (14 poena) i Džanan Musa (13 poena), dok je kod gostiju najviše poena ubacio Sleva (13 poena).