Košarkaši Srbije peti na svijetu: Najlošiji plasman u posljednjih nekoliko godina

Fena

Košarkaška reprezentacija Srbije osvojila je peto mjesto na Svjetskom prvenstvu u Kini. U utakmici za plasman Srbija je u Pekingu pobijedila Češku sa 90:81.

Srbiju su do pobjede predvodili Bogdan Bogdanović sa 31 i Nikola Milutinov sa 16 poena, kod su kod Čeha najefikasniji bili Patrik Auda sa 16 i Martin Peterka sa 14 poena.

Reprezentaciji Srbije to je najslabiji plasman na zadnjih pet velikih takmičenja. Na ovogodišnjem Svjetskom prvenstvu u drugoj fazi takmičenja poraženi su od Španije sa 81:69, a u četvrtfinalu od Argentine 97:87.

Bravo, komšije: Košarkaši Srbije nadigrali Amerikance

Prije ovog susreta košarkaši Sjedinjenih Američkih Država u utakmici za sedmo mjesto savladali su Poljsku sa 87:74.

Debakl Srbije: Poraz od Španije, isključenje Jokića, teži put do finala

Prvenstvo se završava u nedjelju. Za treće mjesto će igrati Francuska i Australija (od 10 sati), dok se u finalu od 14 sati sastaju Španija i Argentina