Jokić ubacio 43 poena u porazu Denvera od Bostona, Harden najbolji kod Netsa

0

Nikola Jokić je pružio još jednu sjajnu partiju, ali to nije pomoglo njegovom Denveru da izbjegne poraz u Bostonu.

Celticsi su na krilima Jaylena Browna (27 poena) i Jaysona Tatuma (21) relativno lako došli do trijumfa od 112:99, vodstvo nisu ispuštali od završetka prve četvrtine.

S druge strane, Nuggetsima ostaje da se pitaju kako ne uspjevaju barem pružiti ozbiljniji otpor pored srbijanskog centra koji za njihov tim postigne 43 poena.

Brooklyn je napravio veliki preokret u gostima kod Phoenixa i slaviti u tijesnoj završnici. Domaći Sunsi su imali prednost i od 24 poena razlike (73:49) tokom prvog poluvremena, ali potpuno su se raspali u zadnjoj četvrtini.

Opet su mogli do pobjede, imali plus osam (124:116) tri minute prije kraja. Međutim, Netsi na pogon raspoloženog Jamesa Hardena (38 poena, 11 asistencija) bilježe seriju od 12-0 i meč zaključuju pobjedom od 124:128, piše scsport.ba