Odlična partija Nuggetsa, Jokić vodio Denver do pobjede nad Lakersima

0

Denver Nuggetsi na impresivan način su prekinuli pobjedničku seriju Los Angeles Lakersa (dobili sedam mečeva zaredom) i slavili sa ubjedljivih 122:105.

Aktuelni prvaci bili su ravnopravan rival domaćinu u Pepsi Centeru tokom prvog poluvremena, ali u drugom su se potpuno raspali.

Uzrok takvog pada u igri može zapravo biti gora vijest za Lakerse od samog poraza. Krajem druge četvrtine povrijedio se Anthony Davis i više se nije vraćao u igru.

Prve prognoze govore da se radi o ozljedi Ahilove tetive, ali više će detalja biti poznato nakon današnjih ljekarskih pregleda.

Samu utakmicu je obilježio Nikola Jokić, sa svojim šestim triple-double učinkom ove sezone (23 poena, 16 skokova, 10 asistencija). U pobjedu Nuggetsa Jamal Murray je također ugradio 25 poena, dok je kod Lakersa najefikasniji bio LeBron James (22 poena, 10 skokova).

Zanimljivo je bilo u okršaju Dallasa i Portlanda. Tijesnu pobjedu odnijeli su gosti iz Oregona (118:121), Luka Dončić je u zadnjim sekundama promašio šut za trojku i produžetak.

Slovenac je meč završio sa 44 poena, ali bilo je uzalud. Kod Trail Blazersa ponovo se istakao Damian Lillard (34 poena, 11 asistencija), piše scsport.ba