Džananu Musi nedostajao poen da izjednači rekord

Samo dan nakon što su priredili veliko iznenađenje pobjedom protiv Milwaukee Bucksa (119:116), Brooklyn Netsi našeg Džana Muse doživjeli su katastrofu.

Težak poraz njujorškoj ekipi nanijeli su Boston Celticsi - 149:115. Ujedno je to bio “season-high” po broju postignutih poena Celticsa.

Tek u prvoj četvrtini Netsi su donekle bili ravnopravan protivnik trećeplasiranoj ekipi Istoka, ostatak susreta je ponudio jednosmjernu ulicu.

Do ubjedljive pobjede Boston su predvodili Jaylen Brown (21 poen) i Jayson Tatum (19), kod Brooklyna je najviše poena postigao Jeremiah Martin (20).

Naš Džanan Musa, pružio je najefikasniju partiju od “restarta” sezone u NBA ligi.

Za nešto više od 17 minuta na parketu bh. košarkaš zabilježio je 13 poena (šut 4-8), dvije asistencije te po jedan skok i ukradenu loptu.

Pola koša dijelilo je Musu od toga da izjednači svoj najbolji učinak u NBA karijeri.

Celticsi su treći na Istoku sa omjerom 45-23, Netsi su sedmi u istoj konferenciji sa skorom 32-36.