Bravo, Zmaju: Čudesni Džanan Musa i Real Madrid slavili u El Clasicu i osvojili španski Kup kralja

0
R. R.

Košarkaši Real Madrida pobijedili su u El Clasicu ekipu Barcelone (96:85) i okitili se titulom španskog kupa Kralja.

Madriđani su sjajno ušli u ovu utakmicu te su na samom startu ostvarili prednost koju su držali u većem dijelu četvrtine.

Međutim, Barcelona je uspjela iznenaditi europskog prvaka akcijama u kojima su pogodili jednu tricu i pred sami kraj prve četvrtine uspjeli izjednačiti rezultat.

FK Željezničar došao do važne pobjede nad GOŠK-om i udaljio se od zone ispadanja

Smjenjivala su se vodstva na obje strane te je susret bio u egalu. Obje ekipe su bile efikasne i niko nije mnogo rizikovao.

Na poluvrijeme se otišlo sa vodstvom Barcelone rezultatom 43:45.

⏸ DESCANSO en el Martín Carpena ⏸

Posted by Real Madrid Basket on Sunday, February 18, 2024

Nastavak meča donio je nova smjenjivanja u vodstvima, ali su Kraljevi u završnom dijelu treće četvrtine uspjeli ostvariti prednost od +3 poena razlike.

Kraljevski klub je igrao sjajno te je povećavao svoju prednost u posljednjoj četvrtini i uspio je zadržati do samog kraja susreta.

Real Madrid je u El Clasicu savladao Barcelonu rezultatom 96:85 i osvojio španski Kup kralja.

Najefikasniji u redovima Kraljeva bili su Deck i Musa i Poirier sa po 13 poena, dok je za katalonski tim najviše koševa dao Parker (14 poena).