Bravo, Bosanac: Džanan Musa briljirao u drugom poluvremenu i donio novu pobjedu Real Madridu

0
R. R.

Košarkaši Real Madrida savladali su na domaćem terenu ekipu Albe iz Berlina (99:75) u utakmici 10. kola Eurolige.

Madriđani su u startu preuzeli inicijativu te igrali sjajnu košarku koja im je omogućila već u prvoj četvrtini da naprave 10 razlike u odnosu na protivnika (27:17).

Igrači Real Madrida su u nastavku nastavili istim tempom, iako se Alba silno trudila da smanji razliku kraljevski klub je bio čvrst.

Merima Čelik dobila još jedno vrijedno priznanje: 'Prvi put je žensko Policajac godine'

Real Madrid je u jednom trenutku otišao na +14, a poluvrijeme su završili vodstvom od 44:33.

Sjajnu igru Real Madrida svojim ulaskom na još viši nivo podigao je naš Džanan Musa. Kraljevi su dodatno ubrzali protok lopte i povećali efikasnost te su treću četvrtinu završili sa 16 poena prednosti (67:51).

Zadnji dio meča Real Madrid je rutinski priveo kraju, jer Alba nije imala adekvatno rješenje kako bi zaustavila ofanzivu Madriđana.

Na kraju je Real Madrid došao do svoje osme euroligaške pobjede (99:75), te još uvijek nisu doživjeli poraz u ovogodišnjem izdanju Eurolige.

Najefikasniji u redovima Real Madrida bio je Hezonja sa 26 poena te Musa i Tavares koji su postigli po 11.