Bosna ostala bez pobjede u Širokom Brijegu: Studenti pali u trećoj dionici

0

Na Pecari u Širokom Brijegu u srijedu, 27. marta, odigran je posljednji meč regularnog dijela Prvenstva BiH u košarci, sastali su se Široki i Bosna Meridianbet.

Pobjedu su slavili domaći košarkaši sa ukupnih 82:71.

Domaći su već nakon uvodnih deset minuta utakmice imali solidnu prednost vodili su sa 24:18, a na poluvremenu rezultat je glasio 46:39.

U Neumu jutros 13 stepeni: Meteorolozi objavili prognozu do utorka - bit će i kiše i sunca

Izabranici Ivana Velića su dodali “gas” u trećoj dionici ovog susreta i dobili su ga sa čak +11 (70:52). Na kraju su igrači Širokog sigurno priveli utakmicu kraju i slavili su sa 82:71.

Najefikasiniji su u redovima pobjedničke ekipe bili Mateo Čolak sa 15 poena, a po 12 su postigli Tom Tomažić i Carlos Pepin, dok su se kod popularnih Studenata istakli Isiah Cousins sa 17 poena i Haris Ćurevac sa 12, piše SCSport.

Već za vikend i naredne sedmice počinje Liga za prvaka, Široki će u subotu od 20 sati odmjeriti snage sa Slobodom u Mejdanu, a ta utakmica je i direktnom TV prijenosu na MY TV kanalu, dok će Bosna Meridinabet u utorak 02.04. u Skenderiji igrati protiv Borca WWin.