VN Kanade: Druga uzastopna pobjeda Hamiltona, topi se prednost Rosberga

/ Foto: Pirelli
Lewis Hamilton je došao do druge uzastopne pobjede u šampionatu Formule 1, a 45. u karijeri.

Zvanični svjetski prvak za upravljačem Mercedesa slavio je u sedmoj utrci sezone – VN Kanade u Montrealu – nakon što je bio najbrži na treningu.

Utrku je furioznim startom poveo Sebastian Vettel, no u taboru Ferrarija ponovo su "promašili" s taktikom. Vettel je na kraju završio na drugom mjestu jer je išao u boks jednom više nego Hamilton.

Treće mjesto osvojio je Valtteri Bottas (Williams), četvrti je ciljem prošao Max Verstappen (Red Bull), a tek na petoj poziciji završio je lider u prvenstvu Nico Rosberg (Mercedes).

Bodove su još osvojili Räikkönen (Ferrari), Ricciardo (Red Bull), Hülkenberg (Force India), Sainz (Toro Rosso) i Perez (Force India).

Ukupni poredak nakon 7 od 21 utrke: Rosberg 116, Hamilton 107, Vettel 78, Ricciardo 72, Räikkönen 69, Verstappen 50, Bottas 44…