Monte Carlo: Prvjenac Hamiltona u sezoni, Rosberg tek sedmi

/ Pirelli
Nakon dugog sušnog perioda Lewis Hamilton je najzad zanilježio prvi trijumf u sezoni.

Zvanični svjetski prvak za upravljačem Mercedesa pobijedio je u šestoj utrci sezone – VN Monaka u Monte Carlu – nakon što je startovao s treće pozicije.

Za razliku od prethodnih utrka Hamilton je ovaj put imao dosta sreće jer je vrlo brzo obišao timskog druga Nica Rosberga koji je imao doista problema s bolidom na vlažnoj stazi.

U prvoj trećini utrke Hamilton je preuzeo vodstvo nakon što su u boksu Red Bulla "uprskali" zaustavljanje dotad vodećeg i najbržeg s treninga Daniela Ricciarda.

Britanski vozač je rutinirano trku priveo kraju i pobijedio ispred Ricciarda, Pereza (Force India), Vettela (Ferrari), Alonsa (McLarena), Hülkenberga (Force India), dok je vodeći u šampionatu Rosberg završio tek na sedmom mjestu.

Ukupni poredak nakon 6 od 21 utrke: Rosberg 106, Hamilton 82, Ricciardo 66, Räikkönen 61, Vettel 60, Verstappen 38, Massa 37…