Nastavak dominacije: Verstappen nakon sprint utrke osvojio i pol-poziciju u Shanghaiju

0

Trostruki svjetski prvak Max Verstappen osvojio je Red Bullov 100-ti "pole-position" u Formuli 1 nakon što je u subotu dominirao u kvalifikacijama za Veliku nagradu Kine u Shanghaiju.

Nizozemski vozač je osvojio kvalifikacije po peti put u pet utrka ove sezone, zapravo ima niz od šest zaredom, uključujući prošlogodišnje finale u Abu Dhabiju.

Ovo je 37. put da 26-godišnjak starta s čela poretka i prvi put u Kini, gdje još nije osvojio Grand Prix. Nizozemac je prije nekoliko sati osvojio sprint utrku u Shanghaiju.

Drama u Mostaru: Palicama pretučen novinar i kolumnist

Meksički timski kolega Sergio Perez kvalifikovao se kao drugi najbrži u prvom redu za Red Bull, dok su Fernando Alonso iz Aston Martina i Lando Norris iz McLarena u drugom redu.

Mercedesov sedmerostruki svjetski prvak Lewis Hamilton, drugi u jutarnjem sprintu, ispao je u prvoj fazi kvalifikacija i startat će 18.

Utrka za VN Kine je u nedjelju u 9 sati.