Najbolje prolazno vrijeme: Verstappen će prvi startati u Japanu

0
Anadolija

Holandski vozač Formule 1 i svjetski prvak Max Verstappen, koji nastupa u bolidu Red Bulla, osvojio je prvu startnu poziciju za sutrašnju četvrtu utrku sezone, koja će biti vožena u Japanu.

Na jednoj od najtežih svjetskih pisti Suzuka u Japanu danas su vožene kvalifikacije za startne pozicije, a na 5,8 kilometara dugoj stazi Verstappen je imao najbolje prolazno vrijeme.

Holanđanin je ostvario vrijeme 1.28.197, čime je osvojio sve od četiri ovosezonske pole pozicije.

Podignuta optužnica protiv bivšeg hrvatskog ministra odbrane: Prijeti mu kazna do 8 godina zatvora

Drugi u trci za Veliku nagradu Japana sutra će startati Meksikanac Sergio Peres, također iz Red Bulla, sa zaostatkom od 0.066 sekundi.

Britanac Lando Norris, iz McLarena, koji je za Verstappenom imao zaostatak od 0.292 sekundi, osvojio je treće startno mjesto.

Utrka na stazi Suzuka vozi se sutra s početkom u 07:00 sati.