Zeničani s ponosom najavili 3. noćni cener: Gradska trka na 10 km

0

Nakon dvije godine pauze, otvorene su prijave za 3. zenički noćni cener, utrku na 10 kilometara.

Organizator sekcija „Zenica trči“, Udruženje za razvoj i podršku planinarstva i sportskog turizma Vedro, s radošću iščekuje ponovno druženje i trčanje ulicama Zenice.

Prijave su moguće na linku OVDJE.

Naučnici upozoravaju: Na Balkanu slijedi 'pakao' - ne piše se dobro ni ovim zemljama

Održavanje utrke je planirano 14. maja 2022. godine sa početkom u 20:00 sati.

Staza je ravna i idealna  za postizanje ličnih rekorda. Certificirana je od strane Asocijacije za maratone i utrke na duge staze (AIMS), koja djeluje pod vodstvom Međunarodne atletske federacije (IAAF), što predstavlja novinu u ovogodišnjoj utrci.

To znači da se ova zenička utrka nalazi na popisu međunarodno priznatih staza i rezultati ostvareni na ovoj utrci vrijede za olimpijsku normu, nacionalne, kontinentalne i svjetske rekorde.

Organizatori su osigurali nagrade u muškoj i ženskoj konkurenciji za prva četiri učesnika, i to: 1. mjesto – 300,00 KM, 2. mjesto – 200,00 KM, 3.mjesto – 100,00 KM i 4. mjesto – 50,00 KM.

Atmosfera sa 2. zeničkog cenera - undefined

Podsjetimo, u ženskoj kategoriji 2019. godine prvo mjesto osvojila je Lucia Kimani. Drugo mjesto zauzela je Alma Hrnjić, dok je treća bila Jelena Kosić. Četvrto mjesto zauzela je Amela Trožić.

Osman Junuzović pobijedio je u muškoj kategoriji 2022. godine. Drugi je bio Belmin Mrkanović, a treći Srđan Samardžić, dok je četvrto mjesto istrčao Mlađen Samardžić.

Najbraži Zeničanin bio je Faris Kobilica, dok je najbrža Zeničanka bila Amna Subašić.

Na linku OVDJE pratite sva dešavanja te u narednom periodu upoznajte sve ostale važne informacije u vezi sa utrkom.