Samostalna izložba Hanne Dujmović "Slikarstvo optimizma"

1
Radiosarajevo.ba
Samostalna izložba Hanne Dujmović "Slikarstvo optimizma"
Foto: Facebook / Izložba Hanne Dujmović

U prostorijama izlagačkog salona Filmskog Centra u Sarajevu, u subotu 11. juna 2022.godine u 20:00 sati bit će otvorena izložba "Slikarstvo optimizma" sarajevske umjetnice Hanne Dujmović.

Mlada umjetnica osebujni likovni izraz izgradila je zahvaljujući svojoj intimističkoj prirodi i želji za jednostavnom i ugodnom komunikacijom u vremenu u kojem se sve više udaljujemo jedni od drugih, pa i od samih sebe.

Vizuelno privlačne slike nastale su na postulatima fauvizma i naivne umjetnosti uz naglašene crtačke elemente.

Prije 16 godina otišao je Edo Mulahalilović, muzičar koji je obilježio jednu epohu

Prije 16 godina otišao je Edo Mulahalilović, muzičar koji je obilježio jednu epohu

Rad Hanne Dujmović - undefined

Foto:Facebook: Rad Hanne Dujmović

U svom osebujnom i promišljenom mimetičkom pristupu slikarica ustrajno traga za prostorima koje sanja, kako bi u raskošnim prizorima interijera osjetila i promatraču prenijela trenutke sreće i optimizma.

Optimizma probuđenog bojama, mirisima egzotičnih napitaka, mente i cimeta, cvijeća u vazama,cvrkutom ptica, zvucima tišine i pitoresknih sanjarija.

Slikarstvo Hanne Dujmović svakako zaslužuje pozornost, jer ona je vjerna tradicionalnoj slici, vjerna zavičaju kojeg transformira kroz svoju osebujnu maštu i upravo zbog djelotvornog utjecaja mašte nije se priklonila sveprisutnim nefigurativnim izričajima i slikarskim trendovima.

KRATKA BIOGRAFIJA

Hanna Dujmović je akademska umjetnica rođena u Sarajevu 1994. godine.
Akademiju likovnih umjetnosti završila je 2017. godine kao najbolja studentica
klase, te joj je dodijeljena Srebrena značka Univerziteta u Sarajevu.

Od srednjoškolskih dana aktivna je u polju umjetnosti, te je svoje slikarske i
skulptorske radove do sada izložila na više od 20 grupnih, te četiri samostalne
izložbe kako kod nas tako i širom svijeta – Italija, Amerika, Velika Britanija,
Srbija, Japan. Učesnica i organizatorica mnogih projekata koji se tiču umjetnosti
i kulture u našoj državi.

Trenutno se aktivno bavi slikarstvom i surađuje sa svjetskim kolekcionarima.
Njene slike nalaze se u više od 300 privatnih kolekcija na više kontinenata. Njen
rad dio je najpoznatijih svjetskih platformi koje se bave promocijom i prodajom
umjetničkih djela afirmisanih umjetnika/ca.

U januaru ove godine boravila je kao rezidentna umjetnica u Gradskoj galeriji u
Beogradu, te će uskoro održati veliku privatnu samostalnu izložbu kod jednog
od najpoznatijih kolekcionara u Srbiji.

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Najčitanije

/ Komentari

Prikaži komentare (1)

/ Povezano

/ Najnovije