Mostarski teatar mladih i predstava 'Maske': Zaustavimo trendove nasilja u našem okruženju

0
Radiosarajevo.ba
Mostarski teatar mladih i predstava 'Maske': Zaustavimo trendove nasilja u našem okruženju
Foto: Mostarski teatar mladih / Predstava "Maske"

U znak solidarnosti sa svim zlostavljanim osobama, Mostarski teatar mladih na Memorijalnoj sceni 2532 igrati interaktivnu predstavu teatra u obazovanju "Maske".

Predstava će se održati u Titovoj ulici broj 128 u Mostaru u petak, 6. januara sa početkom u 11:00 sati.

Osim u Bosni i Hercegovini, predstava je igrana u Sloveniji, Hrvatskoj, Srbiji, Velikoj Britaniji, SAD i drugim državama.

Šta ako Trump udari na otok Kharg? Opasan plan za otvaranje Hormuškog moreuza

Šta ako Trump udari na otok Kharg? Opasan plan za otvaranje Hormuškog moreuza

"Prosvjeta" slavi 120 godina postojanja: Božićni koncert 5. januara u Narodnom pozorištu Sarajevo

"Prosvjeta" slavi 120 godina postojanja: Božićni koncert 5. januara u Narodnom pozorištu Sarajevo

Bit će to 535. repriza što jasno svjedoči o vrijednosti ovog scenskog ostvarenja.
Predstava je direktna, otvorena, katarzična... Govori o nasilju, traži interakciju sa publikom i njeno aktivno učešće. Traga za uzrocima nasilja, ali nudi i rješenja.

Dolazak na predstavu znači jedan glas više protiv svih oblika zlostavljanja, kroz igru i u teatarskoj fikciji.

"Napunimo dvoranu kako bi naš zajednički glas bio još snažniji i dalje se čuo, a sve sa ciljem da zaustavimo trendove nasilja u našem okruženju, a poseban akcenat je na vršnjačko nasilje i nasilje nad djecom", poručili su iz Mostarskog teatra mladih.

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Najčitanije

/ Komentari

Prikaži komentare (0)

/ Povezano

/ Najnovije