Užas u Meksiku: Planula trgovina, više od 20 mrtvih
U požaru koji je u subotu izbio u trgovini u sjeverozapadnom meksičkom gradu Hermosillu poginulo je više od dvadeset ljudi, prenose lokalni mediji.
"Moje iskreno saučešće porodicama i voljenima onih koji su izgubili živote“, napisala je na platformi X predsjednica Claudia Sheinbaum, ne navodeći tačan broj poginulih u požaru u sjeverozapadnoj saveznoj državi Sonora.
Dodala je da je uputila ministra unutrašnjih poslova da pošalje timove koji će pomoći porodicama stradalih i povrijeđenima, prenosi Reuters.
BiH će večeras saznati potencijalne protivnike na SP-u: Žrijeb u direktnom TV prijenosu
Gradonačelnik Hermosilla, grada s oko 855.000 stanovnika, na X-u je potvrdio da je broj žrtava velik.
Šef lokalnih vatrogasaca naglasio je da se još uvijek ne zna uzrok tog požara.
Enluta a México explosión e incendio en tienda Waldo's de Hermosillo, con al menos 23 muertos -hombres, mujeres, menores- y 12 heridos por presunto estallido en transformador CFE.
— Jesús Rubén Peña (@revistacodigo21) November 2, 2025
Autoridades niegan atentado.
Otra vez un siniestro en Sonora que recordó tragedia en Guardería ABC. pic.twitter.com/T1LbuboogG
Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.